0

SERIJA A: Sasuolo čekao do 90. minuta da bi preokrenuo ‘iz keca u dvojku’

Objavljeno: 09.02.20 u 14:50

Tim našeg Filipa Đuričića slavio je trijumf u Ferari protiv SPAL-a rezultatom 2:1 (0:1).

Sasuolo već četiri kola ne zna za poraz u Seriji A, a uspeo je da ostvari treći trijumf u tom nizu. Ovog puta, vrlo teško izvojevana je pobeda na gostovanju SPAL-u, koji je vodio u većem delu susreta.

U 23. minutu Bonifaci je posle odbitka sa nekoliko metara sproveo loptu u mrežu. Šansi nije bilo previše do 65. minuta kada je Nenad Tomović skrivio penal koji je u izjednačenje pretvorio Frančesko Kaputo.

Samo dva minuta kasnije je Gabrijel Štrefeza pogodio stativu i tu je propala poslednja velika prilika da SPAL ponovo dođe do vođstva.

Umesto toga, Džeremi Boga je u 90. minutu sjajno skočio i zakucao loptu pod prečku domaćina, za trijumf ‘zeleno-crnih’.