SERIJA A: Lapadula u grlu Napolija (VIDEO)

Objavljeno: 09.02.20 u 17:33

Taman kada su svi pomislili da se Napoli polako budi i stabilizuje stigao je šamar u derbiju juga Italije.

NAPOLI – LEĆE 2:3

Činilo se da je Đenaro Gatuzo stabilizovao Napolitance, ali je Lapadula ugasio Vezuv koji je pretio da eksplodira. U derbiju juga Italije Leće je na ‘San Paolu’ savladao Napoli 3:2.

Stvarao je na početku meča Napoli šanse, promašivali su Milik, Zjelinski i Insinje, a kazna je stigla u 29. minutu. Falko je šutirao, Ospina je odbranio taj udarac, lopta se vratila do Lapadule, a ovaj pogodio – 0:1.

Napoli je na vreme stigao do izjednačenja, igrao se 48. minut kada se posle kontranapada na levom boku sjajno otvorio Mertens, ubacio oštru loptu u peterac, a Milik je zakucao u mrežu – 1:1.

Novi šok Leće je napravilo u 61. minutu, akteri su bili isti kao kod prvog gola gostiju, Falko je sada centrirao, a Lapadula glavom pogodio – 1:2. Sve je bilo jasno u 83. minutu kada je Makosu postigao evrogol iz slobodnog udarca – 1:3.

Napoli se vratio u igru u 90. minutu kada je jedan od defanzivaca Lećea loše reagovao, a Kaljehon postigao sjajan gol za – 2:3. Ipak, spasa nije bilo, Leće je kući otišlo pevajući.

Nikola Maksimović odigrao je ceo meč za Napoli na poziciji štopera.

ĐENOVA – KALJARI 1:0

Definitivno je Verona preuzela ulogu hita Serije A ove sezone od Kaljarija. Tim sa Sardinije sve više tone. O tome svedoči današnji poraz od Đenove 1:0.

Spasilac tima sa ‘Luiđi Ferarija’ bio je ko drugi no veteran Pandev. Makedonac je u 43. minutu na asistenciju Sturara pogodio.