0

KAKAV DERBI, STRAŠAN DERBI: Milan vodio 2:0, Inter okrenuo za 45 minuta na 4:2 i sada je prvi na tabeli (VIDEO)

Objavljeno: 09.02.20 u 22:55

U derbiju Dela Madonina Inter je na ‘Đuzepe Meaci’ pobedio Milan 4:2 (0:2) i sada je lider Serije A sa istim brojem bodova koliko ima Juventus.

Bolji gradski derbi između Intera i Milana nismo gledali. Vodili su ‘rosoneri’ na poluvremenu sa 2:0 portiv ‘neroazura’, izgledala je četa Antonija Kontea kao razbijena vojska, a onda govor u svlačionici 15 minuta i neki novi Inter. Inter koji je za 45 minuta postigao četiri gola, a mogao je bar šest puta Donaruma da vadi loptu iz mreže.

Prvo poluvreme bilo je ‘mršavo’ sve do pet minuta pre kraja. Prvi je zapretio Milan preko Čalhanoglua, ali je Turčin pogodio stativu. Inter je uzvratio u 19. minutu kada je pokušao Godin posle kornera, ali je lopta otišla pored gola. Milan je poveo u 40. minutu kada je Kastiljeho dobro ubacio loptu, Ibrahimović je glavom spustio za Rebića, golman Intera Padeli loše reagovao, a Hrvat pogodio – 0:1. Samo pet minuta kasnije ‘rosoneri’ su udvostručili rezultat, Kastiljeho je dobro izveo korner, Kesi je prebacio loptu na drugu stativu, a zaboravljeni Ibrahimović je pogodio – 0:2.

A, onda je usledilo olujno drugo poluvreme Intera. U 51. minutu je na izblokiran šut naleteo Brozović, Hrvat je iz prve uhvatio volej i pogodio – 1:2. Dva minuta kasnije erupcija oduševljenja domaćih navijača, Sančez je za milimetar izbegao ofsajd poziciju, predriblao je Donarumu, okrenuo se, asistirao do Vesina, a ovaj pogodio – 2:2.

U 70. minutu usledio je preokret, Kandreva je izveo korner, a De Fraj je pogodio glavom 3:2. Ušao je Eriksen u igru sa klupe u 72. minutu, a već u 80. je pogodio prečku iz slobodnog udarca. U 89. minutu je Barela izašao sam na golmana Donarumu, ali je izgubio korak i šutirao u sjajnog čuvara mreže. Milan je do izjednačenja mogao u 90. minutu kada je Paketa centrirao, a Ibrahimović glavom pogodio stativu. Druga dobra izmena Kontea bila je kada je u igru uveo Mozesa, Nigerijac je u 93. minutu pobegao odbrani Milana, centrirao sa desnog boka na peterac, a Lukaku se samo poklonio za konačnih 4:2.

Inter je sada prvi na tabeli sa 54 osvojena boda, koliko ima i Juventus. Lacio ima bod manje. Čeka nas velika trka za Skudeto.