0

BUNDESLIGA: Velika ‘nula’ u Minhenu, Bajern ostaje lider (VIDEO)

Objavljeno: 09.02.20 u 20:15

Kolo 21 Bundeslige donelo nam je derbi lidera prvenstva i drugoplasiranog, a raspored na tabeli je ostao isti, jer su Bajern i Lajpcig igrali 0:0.

Biće zanimljivo ove sezone u Bundesligi. Bajern na svom terenu nije uspeo da pobedi Lajpcig, ali više od svega boli loš fudbal na ‘Alijanc areni’ i prazne mreže.

Bajern je prvi zapretio ozbiljnije tek u 40. minutu kada je Levandovski šutirao, a lopta posle odbitka završila pored gola u korneru. Lajpcig je uzvratio tek u 46. minutu preko Sabicera, ali je lopta završila daleko preko gola. Samo dva minuta kasnije je Verner bio u šansi, ali je taj udarac bio blokiran.

U 54. minutu sudija Fric je pokazao na penal posle starta defanzivca ‘crvenog bika’ Upamekana. Ipak, posle intervencije iz VAR sobe, arbitar je promenio svoju odluku. To je dalo snago Lajpcigu koji je u 63. minutu zapretio preko Vernera. Poslednju šansu videli smo u 80. minutu kada je Gorecka šutirao, a Gulaši sjajno intervenisao. Na kraju je ostalo 0:0.

Bajern je tako ostao lider prvenstva sa 43 osvojena boda, Lajpcig ima bod manje, a dve Borusije po četiri boda manje od Bavaraca. Meč Borusije iz Menhengladbaha protiv Kelna je odložen zbog vremenskih neprilika.