0

SERIJA A: U Firenci ‘iz jedan u dva’, ‘viola’ ponovo u kanalu (VIDEO)

Objavljeno: 08.02.20 u 17:10

U drugom meču 23. kola Serije A, Atalanta je kao gost pobedila Fiorentinu 2:1 (0:1) i nastavila je trku za Ligu šampiona sledeće sezone.

Rekli bi kladioničari klasična utakmica ‘iz jedan u dva’, s tim da je Atalanta sasvim zasluženo napravila preokret i slavila 2:1. Tim iz Bergama bio je bolji rival, iako je Fiorentina ta koja je povela, ali idemo redom…

Gosti su zapretili već u 14. minutu kada je Iličić šutirao, ali Dragovski uz pomoć odbrane zaustavio ovaj šut. U istom minutu pokušao je Kastanje, ali je Poljak bio ponovo sjajan na golu. Pet minuta kasnije novu šansu je Kastabhe he uposlio Pašalića, ali je ovaj bio neprecizan.

Kazna za promašaje je stigla u 32. minutu, odbrana Atalante nije dobro izbacila loptu, Kijeza je opalio sa distance i pogodio – 1:0. Do kraja prvog dela igre Atalanta je imala još jednu šansu, kada je Pašalić šutirao glavom, ali preko gola.

Tim iz Bergama je do izjednačenja stigao u 49. minutu kada je Gomez izašao jedan na jedan sa golmanom Dragovskim, nesebično ubacio loptu u ‘peterac’, a Zapata pogodio – 1:1. Atalanta je do tri boda stigla u 72. minutu kada je Gomez asistirao do Malinovskog, a Ukrajinac u svom stilu pogodio sa distance – 1:2.

Nikola Milenković je za Fiorentinu odigrao svih 90. minuta, dok je Dušan Vlahović ušao sa klupe u drugom poluvremenu.