0

SERIJA A: Ronaldo dao gol na desetoj uzastopnoj utakmici, ali je Verona na kraju slavila (VIDEO)

Objavljeno: 08.02.20 u 22:55

U 23. kolu Serije A hit prvenstva Verona pobedila je Juventus 2:1 (0:0) i nalazi se u zoni koja sledeće godine vodi u Evropu.

Verona opet živi za fudbal, a da su žuto-plavi hit prvenstva potvrđuje večerašnja pobeda nad najvećim klubom na ‘čizmi’ Juventusom 2:1.

Počeo je domaćin bolje meč i stvorio šansu preko Faraonija, ali je Šćešni bio na mestu. Juventus je uzvratio u 20. minutu kada je Daglas Košta zamalo bio neprecizan. Verona je minut kasnije postigla gol, tačnije to je učinio Kumbula glavom, ali je taj pogodak poništen posle asistencije iz VAR sobe. Bio je to ofsajd.

Bolja igra Verone kao da je naljutila Ronalda. Portugalac je prvo u 37. minutu zatresao stativu, a potom tri minuta kasnije tukao pored gola.

Drugo poluvreme počelo je protestom fudbalera ‘stare dame’. Štoper Koraj Gunter igrao je rukom u svom kaznenom prostoru, ali posle pogledanog snimka sudija Davide Masa odlučio je da ne pokaže na penal.

Juventus je poveo u 65. minutu, Ronaldo je povukao kontranapad, pobegao je odbrani Verone, oslobodio se lažnjakom jednog čuvara i pogodio – 0:1. Šok za ‘staru damu’ usledio je u 76. minutu kada je Borini iskoristio grešku odbrane rivala i pogodio dalji ugao – 1:1.

Tim iz grada Romea i Julije do pobede je stigao u 86. minutu. Posle penala koji je skrivio Bonući, precizan je bio Pacini.

Darko Lazović je za Veronu odigrao 79. minuta. Kristijanu Ronaldu je ovo bio deseti uzastopni meč u Seriji A na kom je postigao bar jedan gol.