0

BL: Eksplozija u Leverkuzenu, sedam golova, preokreti, pobeda Bajera, ali je vest večeri da Haland nije pogodio!

Objavljeno: 08.02.20 u 20:55

U derbiju 21. kola Bundeslige Bajer je u Leverkuzenu sa 4:3 (2:2) pobedio Borusiju iz Dortmunda i zaustavio je u borbi za titulu.

Prštalo je večeras u Leverkuzenu, sedam golova i pobeda Bajera. Ali, to nije vest večeri, ona glasi da od sedam pogodaka nijedan nije bio delo Erlinga Halanda.

‘Apotekari’ su poveli u 20. minutu, Amiri je izbacio Volanda, a ovaj u situaciji jedan na jedan bio sjajan – 1:0. Ipak, na izjednačenje gostiju čekalo se svega dva minuta, Sančo je izveo korner, a Humels je pogodio glavom – 1:1. U 33. minutu prvi preokret, Emre Džan je postigao gol za TV špice 1:2.

Tu nije bio kraj golovima u prvom delu meča, igrao se 43. minut kada je Tah nekako spasio loptu, a Voland pogodio – 2:2.

Borusija je povela u 65. minutu, bila je to lepa akcija posle koje je Hakimi uposlio kolegu sa levog boka Guereira, a ovaj pogodio za – 2:3. A, onda za samo jedan minut novi preokret.

U 81. minutu je Bejli uz dosta sreće stigao do lopte i pogodio iz situacije jedan na jedan sa golmanom – 3:3. Konačnih 4:3 i pobedu Leverkuzenu doneo je Bender golom u 82. minutu posle asistencije Sinkgravena.