0

SERIJA A: Dva penala i dva gola Ronalda za Juventusovu ‘ljubičastu pesmu’ (VIDEO)

Objavljeno: 02.02.20 u 14:34

Juventus se dao u beg Interu i Laciju, pošto je u derbiju dana savladao Fiorentinu 3:0 (1:0).

‘Stara dama’ mirno dočekuje sledeći vikend. Dva penala i gola Ronalda uz pogodak De Lihta u nadoknadi vremena dovoljna su a se Juve odmakne šest bodova od Intera i osam od Lacija, mada Milanezi imaju meč manje, a Rimljani čak dva.

Fiorentina je bila oslabljena neigranjem Milenkovića, što se osetilo u odbrani. Gosti su prvi zapretili na ovom meču preko mladog Kijeze, ali je Šćešni bio na mestu. U 38. minutu jedan od defanzivaca ‘viole’ igrao je rukom u svom kaznenom prostoru, a sudija je pokazao penal posle konsultacije sa VAR sobom. Siguran egzekutor bio je Ronaldo – 1:0.

U 77. minutu je Ćećerini skrivio novi penal. Ronaldo je ponovo uzeo loptu i pogodio za 2:0. ‘Stara dama’ je sve rešila u 91. minutu kada je Dibala izveo korner, a De Liht se samo poklonio – 3:0.

Juventus u sledećem kolu gostuje Veroni.