0

PRIMERA: Trenutak nepažnje je bio dovoljan – Benzema rešio ‘Madrilenjo’ bez srpskih napadača

Objavljeno: 01.02.20 u 17:56

U velikom madridskom derbiju Real je savladao Atletiko minimalnim rezultatom – 1:0 (0:0).

Dijego Simeone je ponovo imao taktičke zamisli koje su ubile utakmicu i igru Reala. Stoga ‘kraljevi’ u prvom poluvremenu nisu imali puno izglednih prilika, ali ‘jorgandžije’ jesu, obe preko Hoakina Koree, ali je u jednom navratu pogodio stativu, a u drugom šutirao pored gola.

Zinedin Zidan je odgovorio na poluvremenu sa dve izmene i to je odmah dalo rezultat. Posle 11 minuta igre u nastavku dobili smo odlučujući momenat na meču.

Po prvi put je odbrana Atletika poklekla, Toma Lemar i Šime Vrsaljko su nadigrani od strane Vinisijusa Juniora i Bendžamina Mendija, koji je centrirao za Karima Benzemu, a on je lako matirao Jana Oblaka.

Sve se preokrenulo, a sada je Real imao priliku da ‘atletikovski’ privede utakmicu kraju, što je i uspeo, pa će ovog puta bodovi ostati na ‘Bernabeuu’.

Na klupama oba tima ostala su dva srpska napadača, Luka Jović i Ivan Šaponjić.