0

BUNDESLIGA: Menš imao dva gola prednosti, Lajpcig se spasio (VIDEO)

Objavljeno: 01.02.20 u 20:40

Derbi dana u nemačkoj Bundesligi odigrali su Lajpcig i Borusija Menhengladbah i podelili su bodove rezultatom 2:2 (0:2).

Iako je ‘Menš’ bio prvoplasirani tim do pre nekoliko kola, Lajpcig je u večerašnjem meču bio apsolutni favorit. Ipak, to na startu nije opravdao, a posebno je pucala poslednja linija tima pod presingom Borusije.

I tako su gosti došli do dva gola prednosti u prvom poluvremenu. Najpre su izveli fantastičnu akciju u kojoj je lopta išla kao po koncu, a završio ju je Plea za vođstvo od 1:0.

Bio je to 24. minut, a 11 minuta kasnije je vođstvo duplirano. Veliku grešku odbrane Lajpciga iskoristio je Hofman, zalomio je Upamekana i rutinski zatresao mrežu.

Promenu u nastavku uneo je Patrik Šik, koji je ušao u igru početkom drugog dela, a već u 50. minutu prepolovio zaostatak Lajpciga.

Ubrzo je strelac prvog gola na meču, Alasane Plea, zaradio drugi žuti karton i preostalo je pola sata domaćinu da pokuša da iskoristi brojčanu nadmoć na terenu.

U tome su uspeli tek u 89. minutu, kada je Nkunku poravnao rezultat i ipak spasio Lajpcig poraza.