0

BUNDESLIGA: Hofenhajm zadržao priključak za vrhom tabele

Objavljeno: 26.01.20 u 17:41

Nakon pobedom nad Fortunom navijači Verdera nadali su se da će doći bolji dani, ali je Verder na domaćem terenu ispustio bodove. Hofenhajm je bio ubedljiv na gostovanju u Bremenu 3:0.

Nakon mirnijeg prvog poluvremena videli smo u drugom dosta uzbuđenja. Prvu ozbiljniju šansu na meču imao je domaćin preko Maksimilijana Egeštejna u 57. minutu meča. Potom je Verder ponovo zapretio u 64. minutu preko Marka Fridla, ali je lopta završila preko gola.

Davi Klasen je u 65. minutu na nesreću navijača poslao loptu u svoju mrežu. Da bi Milot Rašica četiri minuta kasnije ponovo pripretio, ali je domaćin ostao kratkih rukava još jednom. Dok je Verder promašivao, Hofenhajm je koristio svoje šanse.

Kristof Baumgartner je u 79. minutu povisio na 2:0, dočekao je loptu u šesnaestercu i poslao ‘štiklu’ u gol. Sargis Adamjan je z 83. minutu postavio konačan rezultat nakon centaršuta je poslao loptu u desni ugao gola domaćina.