0

PRIMERA: Barselona je grogirana, nokaut sada od Valensije (VIDEO)

Objavljeno: 25.01.20 u 18:05

U deribiju 21. kola Valensija je na ‘Mestalji’ pregazila Barselonu, iako je slavila sa 2:0 (0:0).

Ne pamtimo kada je neko ovako nadigrao Barselonu kao što je to danas uradila Valensija. ‘Slepi miševi’ su razbili Blaugranu, a pravo je čudo da je rezultat bio samo 2:0. Mesi i drugari se nisu videli na terenu, što je bio veliki šamar novom treneru Setijenu.

Već u 12. minutu je Valensija mogla do gola. Pike je u kaznenom prostoru oborio Gaju, a danas ne baš sjajnom sudiji Manzanu nije preostalo ništa drugo nego da pokaže na penal. Gomez je izveo najstrožu kaznu, ali je Ter Štegen bio na mestu.

U 29. minutu pokušao je Gameiro, ali je lopta završila na prečki. Samo dva minuta kasnije u sjajnoj šansi se našao Kokelan, ali je šutirao pravo u Nemca.

Valensija je povela u 48. minutu kada je Gomez šutirao, lopta nije išla u gol, ali je zakačila Albu i završila u mreži – 1:0. Mesi je prvu priliku imao tek u 74. minutu kada je sjajno izveo slobodan udarac, ali je Domeneh bio na mestu. Spasa za Barselonu nije bilo u 77. minutu, posle promašenog penala i autogola za koji je on bio zaslužan, Gomez je pogodio za 2:0 i rešio meč.

Barselona ostaje na prvom mestu sa 43 osvojena boda, s tim da Real Madrid ima isti broj bodova i meč sa Valjadolidom manje koji se igra sutra.

Golove sa utakmice možete da pogledate OVDE.