BUNDESLIGA: Ajntraht i Kostić počupali rogove ‘bikovima’, Borusija to iskoristila (VIDEO)

Sjajan dan za srpske fudbalere u Bundesligi, golove su postigli Filip Kostić i Neven Subotić, a pobedi se radovao Marko Grujić.

Lider je pao! RB Lajpcig spotakao se o kamen u Frankfurtu. To je iskoristila Borusija iz Menhengladbaha i približila mu se na svega dva boda zaostatka.

AJNTRAHT – RB LAJPCIG 2:0

U iščekivanju dolaska Danija Olma, navijači Lajciga su se nadali da će njihov tim nastaviti sa dobrim partijama i slaviti u Frankfurtu. To se nije dogodilo, Ajntraht je održao lekciju ‘crvenim bikovima’ i to na krilima Filipa Kostića.

RBje prvo zapretio preko Vernera u 8. minutu, ali je Trap bio na mestu. Deset minuta kasnije pokušao je Nkunku, ali je nemački čuvar mreže ponovo bio na mestu. Kazna je stigla u 48. minutu kada je štoper Hintereger probio, vratio loptu na ivicu šesnaesterca, a Ture poslao prvu ‘bombu’ za evrogol i 1:0.

Nedugo posle gola Ajntraht je imao novu šansu, šutirao je naš reprezentativac Filip Kostić, ali je Gulaši bio na mestu. Lajpcig je uzvratio u 74. i 76. minutu, ali su Mukile i Verner bili neprecizni. Tačku na goste stavio je u nadoknadi vremena Kostić, Pasijensija mu je asistirao, a Srbinu nije bilo teško da pogodi – 2:0.

Pored Filipa Kostića za Ajntraht je 92 minuta odigrao Mijat Gaćinović.

BORUSIJA M’GLADBAH – MAJNC 3:1

Poraz RB Lajpciga iskoristila je Borusija. Tim iz Menhengladbaha je pobedio Majnc sa 3:1. Počelo je šokantno, Nikate je iz zadnje linije Majnca poslao loptu napred, Kvajson se dobro snašao i pogodio – 0:1. Bio je to mat u dva poteza.

Domaćin je izjednačio u 24. minutu kada je Vendt izveo sjajno slobodan udarac, odbrana Majnca zaboravila Plaea, a ovaj spustio loptu u mrežu – 1:1. Francuz tu nije stao, igrao se 76. minut kada je Herman centrirao, a on na sličan način pogodio – 2:1. Potvrdu pobede Borusiji doneo je Nojhaus golom u 87. minutu.

Union Berlin je na svom terenu pobedio Augsburg sa 2:0. Vođstvo domaćinu doneo je Subotić u 47. minutu posle kornera, a Ingvarsten potvrdio trijumf u 61. minutu. Herta je kao gost pobedila Volfsburg sa 2:1, iako su ‘vukovi’ vodili sa 1:0. Naš Marko Grujić odigrao je svih 90 minuta za tim iz Berlina.