0

BUNDESLIGA: ‘Milioneri’ otkinuli rogove ‘jarcima’, Haland ušao sa klupe i poigravao se (VIDEO)

Objavljeno: 24.01.20 u 22:42

Ubedljivo je Borusija iz Dortmunda savladala Keln na otvaranju 19. kola Bundeslige.

Navijači su imali šta da vide u ovom meču, a na svom dva odigrana meča u dresu Borusije upisao je pet pogodaka, za samo 60 minuta na terenu. Time je pokazao da je tim iz Dortmunda načinio odličan potez angažovavši ultra talentovanog Norvežanina.

HS ANALIZA – PRED NJIMA ĆE DRHTATI EVROPA: Ovo su fudbaleri koji će vladati u narednoj dekadi (VIDEO)

Guereiro je na proigravanje Sančoa po desnoj strani doneo prednost domaćinu već nakon 50 sekundi igre. U 29. minutu nakon lopte daleko sa svoje polovine Humels pronalazi Rojsa koji uvećava prednost domaćina.

U drugom poluvremenu Sančo je nakon tri minuta igre na proigravanje Rojsa nakon lepe timske akcije povisio na 3:0 i već rešio pitanje pobednika. u 65. minutu Ut je postigao gol za gostenakon nešto lošije reakcije odbrane.

Erling Haland ušao je u 65. minutu u igru za domaćina, u 77. minutu je iskoristio odbitak nakon dve odlične reakcije golmana domaćih za 4:1. Deset minuta kasnije izašao je sam ispred Horna, uspeo da ga zaobiđe i fenomenalnim udarcem iz ‘mrtvog ugla’ postavio je konačnih 5:1.