0

PREMIJER LIGA: ‘Lud’ meč u derbiju Londona, na kraju Čelsiju i Arsenalu po bod (VIDEO)

Objavljeno: 21.01.20 u 23:15

Posle 24. kola Premijer lige nećemo znati ko je gazda Londona, pošto su Čelsi i Arsenal odigrali 2:2 (1:0), ali su svakako zadovoljnije ‘tobdžije’.

Više je razloga za takvu konstataciju, a mi ćemo ih redom nabrojati, prvi zato što su ‘plavci’ bili favorit, drugo dva puta su vodili i treće najvažnije Arsenal je od 26. minuta igrao sa igračem manje.

Čelsi je prvi zapretio preko Hadsona-Odoija, ali je on pogodio prečku. U 25. minutu je Luiz skrivio penal nad Ejbrahamom, sudija Etvel je isključio Brazilca. Prednost Čelsiju doneo je Žoržinjo u 28. minutu.

Arsenal je do izjednačenja stigao u 63. minutu posle pomalo komičnog gola. Posle kornera Čelsija intervenisao je Mustafi, lopta se odbila do Martinelija, ovaj krenuo u sprint od svog kaznenog prostora, negde na polovini Čelsija se Kante okliznuo, Brazilac je prošao i pogodio – 1:1.

Čelsi je ponovo poveo u 84. minutu kada je Hadson-Odoi dobro ubacio loptu na peterac, a Aspilikueta pogodio – 2:1. Tri minuta kasnije novi šok za ‘plavce’, Toreira je uposlio Beljarina, a ovaj slabijom levom nogo pogodio dalji ugao za – 2:2.