0

SERIJA A: Ronaldo čuva prvo mesto Juventusu (VIDEO)

Objavljeno: 19.01.20 u 22:55

Parma je u Torinu dobro namučila Juventus u 20. kolu Serije A, ali je ‘stara dama’ slavila 2:1 (1:0).

‘Stara dama’ uvećala je prednost u odnosu na drugoplasirani Inter. ‘Neroazuri’ su kiksnuli danas protiv Lećea, što je Juventus iskoristio, pobedio Parmu 2:1 i pobegao na četiri boda prednosti. Veća pretnja mu je sada Lacio koji ima šest bodova manje, ali i meč manje.

Nije ovo bila utakmica u kojoj je četa Maurisija Sarija briljirala, ali su crno-beli svakako bili nadmoćni. Juventus je prvi put opasno zapretio u 26. minutu, ali je Ronaldo šutirao preko gola. U 43. minutu Portugalac nije pogrešio, primio je loptu skroz iskosa, onda krenuo ka sredini, šutirao, lopta je pogodila nekog i skrenula u gol – 1:0. U nadoknadi vremena Remzi je mogao da postigne novi gol za domaćina, ali je bio zamalo neprecizan.

Parma je do izjednačenja stigla u 55. minutu kada je korner izveo Skocarela, a Danac Kornelijus sjajno skočio i pogodio – 1:1. Radost gostiju trajala je svega tri minuta, Dibala je sjajno ubacio loptu za Ronalda, a ‘CR7’ nepogrešivo šutirao – 2:1.

Do kraja meča Portugalac je mogao do het-trika. Prvo je u 90. minutu njegov udarac zaustavio Sepe, potom je minut kasnije ‘tukao’ preko gola, da bi u 92. minutu zamalo bio neprecizan.