0

SERIJA A: Roma želi u Ligu šampiona, Đenova nije uspela na tom putu da je zaustavi (VIDEO)

Objavljeno: 19.01.20 u 20:15

Roma je posle dva vezana poraza uspela da pobedi Đenovu 3:1 (2:1) u 20. kolu Serije A.

Borba za ‘Skudeto’ nije realna, ali ‘vučica’ želi da pobegne Atalanti i Kaljariju u borbi za četvrto mesto koje vodi u Ligu šampiona. Prvi korak je napravljen pobedom nad Đenovom u gostima 3:1, čime je prekinuta serija od dva poraza.

Vođstvo Romi već u 6. minutu doneo je mladi Turčin Under golom posle centaršuta Klajverta sa levog boka. U 15. minutu Roma je mogla do drugog gola, ali je Perin odbranio pokušaj Džeka. ‘Vučica’ je u 44. minutu povela sa 2:0, a autogol postigao je Biraši.

Samo minut kasnije Đenova je smanjila na 1:2, Šene je ‘pustio’ dugu loptu, a vremešni Makedonac Pandev bio brži od odbrane Rome, dobro se snašao i pogodio.

Đoldaniđa je domaćinu mogao da donese izjednačenje u 58. minutu, ali je Lopez bio priseban i odbranio ovaj udarac. Roma je Đenovu nokautirala u 74. minutu, Pelegrini je uposlio Džeka, a bosanski reprezentativac se u prijemu oslobodio čuvara i pogodio – 3:1.