0

PRIMERA: Majorka u velikom stilu prekinula negativan niz, ‘slepim miševima’ otkinuta krila (VIDEO)

Objavljeno: 19.01.20 u 13:56

U prvoj utakmici Primere u današnjem programu Majorka je dočekala Valensiju.

Domaćin je na 17. poziciji, dok je Valensija u meč ušla sa sedme pozicije. Majorka je nakon negativnog niza od osam utakmica bez pobede prvo su savladali El Alamo u Kupu Španije, a danas ubedljivo i Valensiju u Primeri.

Već u prvom poluvremenu Majorka je rešila pitanje pobednika. Poveli su golom Railja u sedmom minutu meča. Proigrao ga je Sevilja iz slobodnog udarca, a on je glavom poslao loptu uz levu stativu. Već u 22. minutu loptu je u mrežu poslao Ante Budimir za 2:0.

Budimir je imao još jednu veliku priliku 11. minuta kasnije, ali je Haime Domenek odlično reagovao i sačuvao je gol. Hrvat je drugi gol postigao u 41. minutu. Odličnu loptu poslao je pod prečku.

Ako je i postojala nada da Valensija može da se vrati, nestala je u 51. minutu kada je Danijel Pareho dobio drugi žuti karton i Mario Melero mu je pokazao put u svlačionicu. Lago Junior bio je precizan u 79. minutu, šutirao je sa distance i poslao loptu u mrežu.

Gosti su do kraja meča ipak uspeli da se upišu. Feran Tores je iz srca šesnaesterca loptu poslao u gol. Do kraja je još Idrisu Baba Mohamed imao veliku šansu, ali je Domenek dobro reagovao.