0

‘BOGOVI ENGLESKE’: Liverpulu večeras mogu da uruče pehar, nokautiran najveći rival – 2:0! (VIDEO)

Objavljeno: 19.01.20 u 19:35

Posle svega 23 odigrana kola u Premijer ligi čini se da imamo novog šampiona, to je ekipa Liverpula koja gazi redom.

Dok su svi timovi na ‘ostrvu’ odigrali 23 utakmice, Liverpul je odigrao 22, čak 21 put je pobedio i samo jednom je igrao nerešeno. Dobro preti Arsenalu da obori rekord i sakupi 100 i više bodova.

‘Crvenima’ već večeras mogu da uruče trofej, četa Jirgena Klopa pobedila je najvećeg rivala u Engleskoj, tim Mančester junajteda – 2:0. Time je prvom pratiocu Mančester sitiju pobegao na 16 bodova razlike uz utakmicu manje sa Vest Hemom.

Liverpul je u meč na ‘Enfildu’ ušao jako i već iz prve šanse je postigao gol. Arnold je izveo korner, Van Dajk bio najviši i pogodio za – 1:0. Sledeći opasan napad u 25. minutu bio je novi gol za Liverpul, ali je pogodak Firmina poništen zbog faula nad De Heom. Liverpul je novi gol postigao u 36. minutu, ali je i njega arbitar Pauson poništio zbog ofsajda.

‘Crveni’ su silovito krenuli i drugo poluvreme, u 48. minutu Salah je promašio iz stopostotne šanse za gol. Samo minut kasnije pridružio mu se Mane. U 49. minutu Henderson je pogodio stativu, gol je visio u vazduhu. Mančester je tek u 60. minutu prvi put zapretio preko Marsijala, ali je loptu Francuz poslao preko gola.

Tačku na ‘crvene đavole’ stavio je Salah koji je u 93. minutu najzad matirao De Heu.