0

BUNDESLIGA: ‘Crveni bikovi’ preokrenuliaa protiv Berlina i čvrsto drže vrh

Objavljeno: 18.01.20 u 21:30

U poslednjem meču dana Bundeslige RB Lajpcig pobedio je Union Berlin 3:1 (0:1) i sada se učvrstio na vrhu tabele.

Od 26. oktobra RB Lajpcig ne zna za poraz u Bundesligi. Ali, večeras je bio na korak do saplitanja. Gosti su poveli u 10. minutu preko Batlera. Domaćin je tada krenuo na sve ili ništa, ali Šik i Mukile nisu uspeli da iskoriste svoje šane.

U drugom poluvremenu sasvim druga slika. Već u 51. minutu Verner je pravom ‘bombom’ doneo izjednačenje Lajpcigu – 1:1. Samo šest minuta kasnije domaćin je preokrenuo, posle kornera u kaznenom prostoru Berlina najbolje se snašao Sabicer – 2:1.

Konačnih 3:1 postavio je Verner u 83. minutu posle centaršuta Sabicera. Svih 90. minuta za Union Berlin odigrao je naš bivši reprezentativac Neven Subotić.