0

BUNDESLIGA: Šalke do pobede za deset minuta, vraćaju se Nemci! (VIDEO)

Objavljeno: 17.01.20 u 22:27

Nakon novogodišnje pauze vraća se nemačka Bundesliga. Prvi meč odigrali su Šalke i Borusija Menhengladbah, domaćin je slavio sa 2:0.

Već u petom minutu videli smo veliku šansu. Pretili su gosti. Alasane Plea je okušao sreću sa ivice šesnaesterca, Markus Šubert je mačijim refleksima uspeo da skine loptu. Odgovorio je Šalke u 28. minutu Benito Raman je imao stopostotnu priliku, loše je zahvatio loptu koja je išla direktno u golmana Jana Somera.

Ponovo je Plea u 38. minutu imao priliku glavom, ali je odbrana reagovala. Do kraja poluvremena mreže su mirovale.

Pauza je prijala domaćinu koji je već nakon tri minuta igre došao do vođstva. Majkl Gregorič je poslao sjajnu loptu do Suata Serdara koji je sa ivice šesnaesterca poslao u desni ugao.

Deset minuta kasnije Benito Raman je bio u poziciji za šut, ugledao je saigrača odlično je bio postavljen Gregorič, koji se ovog puta upisao u strelce.

Šalke – Borusija Menhengladbah 2:0 (0:0)