0

SERIJA A: Parma rutinski protiv Lećea (VIDEO)

Objavljeno: 13.01.20 u 23:02

U poslednjem meču 18. kola Serije A, Parma je na svom terenu pobedila ekipu Lećea 2:0 (0:0).

Posle skoro dve decenije tumaranja Parma se polako vraća u vrh italijanskog fudbala. Nekadašnje ‘mlekadžije’ pobedile su Leće sa 2:0 i sada ih samo jedno mesto deli od pozicije koja vodi u Evropi.

Parma je povela u 57. minutu kada je Hernani dobro izveo korner, a Iakoponi je glavom pogodio mrežu – 1:0. Domaćin je do drugog gola stigao u 72. minutu kada je Hernani prvo pogodio prečku glavom, a odbitak u mrežu sproveo Kornelijus.

Do kraja meča Leće je moglo do izjednačenja, ali su u 86. minutu Lapadula i u 93. minutu Rispoli bili neprecizni.