0

PREMIJER LIGA: Sevalo u Birmingemu, Siti slavi Aguera, Argentinac prestigao Anrija! (VIDEO)

Objavljeno: 12.01.20 u 19:28

Još jednom smo najbolje videli na kraju, u poslednjem duelu Premijer Lige u 22. kolu Mančester siti je kao gost demolirao Aston Vilu rezultatom 6:0.

Nije domaćin u ovom meču uspeo da pruži nikakav otpor, a pored toga nijednom ekipa iz Birmingema nije šutnula u okvir gola protivnika, naspram 12 udaraca u gol Sitija. Sa 70 posto poseda u meču kontrolisali su ‘građani’ tok meča u potpunosti.

DEŠAVA SE I NAJBOLJIMA: Utakmica Verona – Đenova će kasniti, a razlog je pomalo neverovatan!

Rijad Marez je u 18. minutu nakon solo prodora napravio prostora u šesnaestercu, a Orjan Niland nije imao nikakvu šansu da ‘skine’ njegov šut. Ponovo je Marez bio na visini zadatka u 24. minutu. Primio je loptu nakon centaršuta, šutirao je u desnu stranu za 2:0.

Gabrijel Hesus je imao priliku da nakon pola časa igre povisi prednost, ali nije bio precizan. Ipak, naleti gostiju nisu se zaustavili, Serhio Aguero je u 28. minutu povisio na 3:0, a pre poluvremena u zaustavnom vremenu upisao se i Gabriel Hesus na dodavanje Kevina de Brujnea.

Drugim golom na meču Serhio Aguero povisio je na 5:0 u 57, minutu, loptu mu je poslao David Silva, a on je šalje u desni ugao. Argentinac je svoju odličnu partiju krunisao novim het-trikom golom u 81. minutu. Uspeo je sa 177 golova da prestigne Tjerija Anrija na prvom mestu liste najboljih strelaca rođenih van Ostrva.

Ipak, nakon greške Ilkaj Gundogana u 90. minutu Vila je došla do počasnog pogotka. Sa bele tačke Anvar El Gazi je bio precizan za 1:6.