0

PREMIJER LIGA: Liverpul oborio rekord takmičenja, ali koliko samo sreće je imao…

Objavljeno: 11.01.20 u 20:28

Fudbaleri Liverpula ostvarili su novi trijumf u Premijer ligi, ovog puta u derbiju protiv Totenhema u Londonu rezultatom 1:0 (1:0).

Liverpul je u 22. kolu Premijer lige ostvario 20. trijumf ove sezone i na taj način je oborio rekord po broju osvojenih bodova (61), koji je do sada držao Mančester siti.

Ka novom trijumfu ‘crveni’ su krenuli silovito, odmah na početku je Roberto Firmino imao priliku, a Okslej Čemberlejn u nastavku akcijepogodio stativu, zatim je zicer imao i Virdžil van Dajk.

Konačno, u 37. minutu je posle asistencije Mohameda Salaha Firmino pogodio za vođstvo tima Jirgena Klopa.

U drugom poluvremenu smo videli drugačija zbivanja na terenu, jer je Totenhem bio taj koji je više napadao i imao dva zicera za, makar, izjednačenje.

Najbolju je imao Son posle oduzete lopte na sredini Liverpula, a onda je neverovatan zicer i promašaj imao Lo Selso, koji je posle centaršuta Orijea sa dva metra promašio potpuno prazan gol.