0

SERIJA A: Ronaldo se nadobijao poklona, Božić Bata bila je odbrana Kaljarija (VIDEO)

Objavljeno: 06.01.20 u 16:55

Odigrana su tri meča 18. kola Serije A, Juventus je pobedio hit lige Kaljari, Atalanta je ‘petardom’ častila Parmu, a Milan ponovo ‘štucnuo’.

Juventus će bar na nekoliko sati biti usamljen na prvom mestu ‘Kalča’. ‘Stara dama’ je u Torinu lako izašla na kraj sa hitom prvenstva Kaljarijem – 4:0 (0:0).

Tim sa Sardinije držao se u prvom poluvremenu, ali je nokdaun usledio u drugih 45 kada je Kristijano Ronaldo ‘upisao’ het-trik. Juventus je u prvom poluvremenu imao dve šane, prvo preko Mautuidija u 13. minutu, a onda i Demirala u 36. minutu.

Juventus je poveo u 49. minutu kada je štoper Kaljarija poklonio loptu Ronaldu, a ovaj u situaciji jedan na jedan sa golmanom se poigrao i pogodio praznu mrežu – 1:0. Odmah posle gola šansu je imao Dibala, ali je Argentinac bio neprecizan. Kaljari je prvi put zapretio tek u 60. minutu, ali je Simeone tukao preko gola.

Ronaldo je do drugog gola stigao u 67. minutu. Bio je to novi ‘poklon’ odbrane Kaljarija koja je skrivila penal. Portugalac je bio precizan – 2:0.

Kasnije je usledio Blickrig Juventusa. U 81. minutu Ronaldo je sjajno asistirao do Iguaina, a Argentinac pogodio – 3:0. Ni minut kasnije Portugalac je zaokružio sjajnu partiju, Košta mu je asistirao, a Ronaldo je pogodio 4:0.

Atlanta je sa 5:0 demolirala Parmu. Bila je to igra mačke i miša, a meč je obeležio Iličić sa dva gola. Gomez je postigao prvi pogodak, a mrežu nekadašnjih ‘mlekadžija’ su još tresli Frojler i Gosens.

Milan je nastavio da prosipa bodove, nije pomogao ni Zlatan Ibrahimović. Šveđanin je imao sjajnu šansu u 63. minutu, ali je Odero bio na mestu. Na kraju Sampdorija je izvukla veliki bod na ‘San Siru’ – 0:0.