0

SERIJA A: Imamo kraljeve drame – to su fudbaleri Lacija! (VIDEO)

Objavljeno: 05.01.20 u 14:45

U prvom meču 18. kola Serije A, Lacio je kao gost u drami pobedio Brešu 2:1 (1:1) i ostao je u trci za Skudeto.

Imamo kraljeve drame! To su fudbaleri Lacija. Četa Simonea Inzagija ponovo je u nadoknadi vremena srušila rivala za devetu vezanu pobedu u Seriji A. Nebesko-plavi sada liče na onaj tim koji je pod komandom Svena Gorana Eriksona žario i palio po ‘čizmi’.

Lacio je u Breši pogodio već u 7. minutu, ali je gol Kaiseda poništen zbog ofsajda. Sa druge strane u 18. minutu nije. Sabeli je poslao dugu loptu iza leđa odbrane Rimljana, Luis Alberto je loše reagovao, a Balotetli pogodio – 1:0.

Gosti su preuzeli inicijativu, a do gola su stigli u 42. minutu. Prvo je Ćistana u 35. minutu zaradio prvi žuti karton, a onda je četiri minuta kasnije rvački oborio Kaiseda za penal i crveni karton. Siguran egzekutor bio je Imobile – 1:1.

Lacio je do pobede po navici stigao u nadoknadi vremena. Napadali su Rimljani, promašivali su Kaisedo i Luis Alberto, ali je u 91. minutu dugu loptu zakačio Sergej Milinković-Savić, ona je stigla do Kaiseda, ovaj je vratio do Imobilea, a ovaj pogodio – 1:2. To je bio njegov 19 gol u Seriji A.

Nebesko-plavi sad imaju samo tri boda manje od lidera prvenstva Intera i Juventusa.