0

PRIMERA- NEVEROVATNA ZAVRŠNICA : Hrabri Espanjol sa novim trenerom očitao Barseloni lekciju (VIDEO)

Objavljeno: 04.01.20 u 23:02

U meču dana Espanjol je u gradskom derbiju dočekao Barselonu. Pitanje ko je vladar Barselone ostalo je neodgovoreno, pošto je meč završen rezultatom 2:2.

Videlo se večeras da je Espanjol gladan nadmetanja, i to su i pokazali. Borbeni su bili domaći igrači od početka utakmice, a u 23. minutu inicijativa i glad doneli su im gol. David Lopez je nakon prekida pobegao Suarezu i na centaršut Marka Roke raspalio je glavom u gol protivnika, a neto je mogao samo da pogledom isprati loptu.

Dijego Lopez je u 41. minutu odlično reagovao na pokušaj Mesija, a već u sledećem i na pritisak Luisa Suareza. Jordi Alba je u 50. minutu poslao odličnu loptu do Luisa Suareza u peterac, imao je Lopez loptu na ruci, ali je završila na kraju u mreži za 1:1.

Devet minuta kasnije Arturo Vidal je odličnan centaršut krunisao još boljim udarcem glavom, poslao je loptu u mrežu za 2:1.

Pretrčali su u meču domaći deset kilometara više, a nakon isključenja Frenkija de Jonga zbog drugog žutog kartona u 75. minutu na terenu je postojao samo Espanjol koji je napadao i imao terensku inicijativu. Lei Vu se našao nekoliko puta u prilici i poluprilici, da bi u 88. minutu prošao kroz odbranu i nakon sjajnog dodavanja postavio konačnih 2:2.

Ovo je bio prvi meč Abelarda na klupi Espanjola, a vidno je da je u novogodišnjoj pauzi novi trener kluba vredno pripremao ekipu.