0

PREMIJER LIGA: Liverpul ‘rešio’ i Šefild junajted (VIDEO)

Objavljeno: 02.01.20 u 23:15

Fudbaleri Liverpula zadržali su visoku prednost na prvom mestu Premijer lige, ovog puta na ‘Enfildu’ je pao Šefild junajted rezultatom 2:0 (1:0).

Svako kolo potvrđuje ‘ono što svi već znamo’. Liverpul je ostao na 13 bodova više od prvog pratioca uz utakmicu manje i pitanje je šta bi trebalo da se dogodi da bi tim Jirgena Klopa ponovo ostao bez titule koju čeka punih 30 godina.

Ovog puta savladan je Šefild, u još jednom ne preterano efikasnom trijumfu. Po jedan gol u oba poluvremena bio je dovoljan ‘crvenima’ za novu ‘trojku’.

Već u četvrtom minutu je Mohamed Salah postigao gol posle ubačene lopte Endrjua Robertsona. ‘Sečiva’ su zapretila nekoliko puta u nastavku prvog dela meča, ali bez uspeha.

I onda je u 63. minutu Sadio Mane rešio pitanje pobednika tako što je iz dva pokušaja zatresao mrežu rivala i postavio konačnih 2:0.