0

PREMIJER LIGA: Gvardiola bolji od Anćelotija, Vest Hem ubedljiv, remi Palasa (VIDEO)

Objavljeno: 01.01.20 u 20:19

Još tri meča završena su u večernjem terminu u Premijer ligi, a ostao je još jedan, najbolji za kraj.

Kristal Palas je u završnici uspeo da dođe do boda, Mančester Siti je savladao Everton i pobedom je počeo godinu, a ujedno naneo prvi poraz Karlu Anćelotiju na klupi Evertona. Fudbaleri Vest Hema raspucali protiv Bornmuta, te u odličnom raspoloženju ulaze u novu takmičarsku godinu.

Mančester Siti – Everton 2:1

Žao Konsaelo je u 12. minutu doneo prednost domaćima, ali je nakon VAR pregleda gol poništen. Rijad Marez je pao u šesnaestercu u 18. minutu, a sudija je pregledao VAR, penala nije bilo, ali je sve to uticalo na ritam igre u prvom poluvremenu koje je završeno bez uzbuđenja i golova.

U drugom poluvremenu, nakon samo šest minuta Gabrijel Hesus doneo je vođstvo domaćinu, da bi ga nakon toga u 58. potvrdio drugim golom. Pokušavao je Karlo Anćeloti izmenama u nastavku da osveži tim, a Rišarlison je uspeo u 71. minutu da smanji na 2:1, zaigrali su malo bolje gosti, ali ne dovoljno da iznenade ‘građane.

Vest Hem – Bornmut 4:0.

Domaći su za manje od 20. minuta u prvom poluvremenu rešili pitanje pobednika na ovom meču. Prednost im je doneo Nobl, u 17. minutu, proigrao ga je Snodgras, a već u 25. minutu Haler je povisio na 2:0. Drugim golom Nobla, ovoga puta sa bele tačke dolaze domaći do prednosti od 3:0, a Anderson je u 66. minutu postavio konačnih 4:0.

Norič – Kristal Palas 1:1

Poveo je Norvič već u četvrtom minutu golom Kantvela, prelepo je kombinovao sa Buendijom, izašao je sam pred golmana i doneo radost domaćim navijačima.

Igrao se 87. minut, Zaha je probao svoj udarac, loptu je na putu ka golu dočekao Vikam, koji je krajnjim naporima uklizao i doneo je gostima važan bod.