0

PREMIJER LIGA: Arteta je očitao lekciju Solskeru, Arsenalova rapsodija na ‘Emiratima’ (VIDEO)

Objavljeno: 01.01.20 u 22:54

Derbi utakmicom završen je današnji program u Premijer ligi, a ljubitelji fudbala tokom celodnevnog programa uživali su u dobrom fudbalu, a upravo tako veče je i završeno.

Slavio je Arsenal rezultatom 2:0, a oba gola postignuta su u prvom poluvremenu. Mančester je na ‘Emiratima’ bio u podređenom položaju u prvom poluvremenu. Favorit na ‘papiru’ Mančester je bio favorit, ali na terenu je događaje pisao Arsenal. U meč je Mančester ušao sa dve vezane pobede, a domaćin sa dva remija i jednim porazom.

Imali su gosti priliku u prvom minutu meča, a nastavak je pripao Arsenalu. Nikolas Pepe je doneo vođstvo ‘topdžijama’ koji je primio pas u šesnaesterac, a De Hea je bio nemoćan da učini bilo šta. (Gol možete da pogledate OVDE

Pepe je ponovo imao ozbiljnu šansu u 38. minutu, jednim potezom okrenuo se i izbacio trojicu igrača Junajteda, njegov udarac završio na stativi. Na 2:0, povisio je Sokratis posle kornera. Lakazet je zakačio loptu, De Hea je odbija, a ona se o Lingarda odbila do Lakazeta, koji je postavio 2:0. (Gol možete da pogledate OVDE)

Probudio se u drugom poluvremenu Mančester, Andreas Pereira imao je dobru šansu, ali je bio neprecizan. Obamejang je potrčao i povukao kontru, dodao je do Nelsona, ali je lopta bila daleko od njega. Sokratis je u trećem minutu nadoknade zakasnio u odbrani, Rašford je raspalio sa ivice šesnaesterca, a Leno je odlično odreagovao, te do kraja nije bilo promena.

Zanimljivo je da je ovo prva pobeda Arsenala pod vođstvom novog trenera Mikaela Artete čime je prekinut niz od četiri meča bez pobede Arsenala.