0

PREMIJER LIGA: Brajton prekinuo niz bez pobeda, prvenac Džahanbaša (VIDEO)

Objavljeno: 28.12.19 u 15:37

Uvodni meč 20. kola odigrali su Brajton i Bornmut, domaćin je slavio sa 2:0.

Od samog početka meča Brajton je zaigrao agresivno i zasluđeno su domaći došli do prve pobede nakon četiri meča.

Nil Mpaj je u 3. minutu poslao preciznu loptu do Alireze Džahanbaša, koji je sjajno iz prve poslao u desni ugao. Ovo je bio prvi gol Iranca u timu Brajtona, a ujedno nekadašnji igrač Az Alkmara je tek treći Iranac koji je postigao gol u Premijer ligi.

Četiri minuta kasnije zapretio je Džošua King, ali je Metju Rajan odlično reagovao i sačuvao svoj gol. Mogao je u 58. minutu Brajton do drugog gola, zatresao je Din Burn mrežu, ali je Pol Tirni nakon pregleda VAR snimka poništio pogodak.

Odlična akcija u 79. minutu Eron Moj je odlično iskoristio dodavanje Leandra Trosarda koji je prebacio odbranu i dodao mu u srce šesnaesterca, Moj se jednim pokretom oslobodio protivničkih igrača, te je prelepo plasirao loptu u gol za 2:0.