PREMIJER LIGA: Uspešan debi Anćelotija na ‘Boksing deju’, ali ne i Artetin… (VIDEO)

Objavljeno: 26.12.19 u 18:23

‘Boksing dej’ je, verovatno, najgledanije kolo u Engleskoj, budući da se igra dan posle Božića i svi su ili na stadionu, ili uz male ekrane.

Ovog puta, ‘Boksing dej’ je obeležio debi Karla Anćelotija na klupi Evertona, kao i Mikela Artete kao novog menadžera Arsenala. Iskusniji stručnjak imao je više uspeha.

‘Karamele’ su upisale važnu pobedu protiv Barnlija, a jedini pogodak postigao je Kalvert Luin tek u 80. minutu, posle niza promašaja domaćih.

Sidibe je centrirao sa desne strane, a mladi engleski napadač je sjajno reagovao, bacio se i glavom zatresao mrežu od stative.

Na šest utakmica postignuto je samo 11 golova, pa se može reći da je ‘Boksing dej’ ove godine pomalo razočarao.

Arsenal je remizirao sa Bornmutom u gostima, a iako je dominirao u posedu i kontroli igre, domaćin je prvi poveo u 35. minutu. Strelac je bio Gosling posle lepog prodora i asistencije Stejsija.

Arsenal je u drugom delu zaigrao mnogo bolje i u 64. minutu je stiglo izjednačenje. Obamejang je bio na pravom mestu i pogodio za konačnih 1:1.