0

PREMIJER LIGA: Učenik nadmašio učitelja, Murinjo morao da stegne ruku Lampardu (VIDEO)

Objavljeno: 22.12.19 u 20:05

U londonskom derbiju Čelsi je kao gost pobedio Totenhem 2:0 (2:0) u 18. kolu Premijer lige.

Učenik je ponovo pobedio učitelja, mladi tim Frenka Lamparda pobedio je lukavu ekipu Žozea Murinja. Da ne bude zabune, Čelsi je apsolutno zaslužio trijumf nad ‘pevcima’.

‘Plavci’ su poveli u 12. minutu kada je Kovačić dodao kratak pas do Vilijana, ovaj pobegao Orijeu i precizno šutirao – 0:1. Totenhem je uzvrtio preko Sona na asistenciju Kejna, ali je Korejac bio neprecizan.

Čelsi je do drugog gola stigao u nadoknadi vremena prvog dela igre. Dugu loptu u kazneni prostor Totenhema loše je procenio golman Hotspura Gazaniga, promašio je loptu, udario u beka ‘plavaca’ Alonsa, a posle konsultacija sa VAR sobom Tejlor je pokazao na penal. Siguran izvođač bio je Vilijan – 0:2.

Početkom drugog dela igre Čelsi je postigao gol preko Abrahama, ali je mladi napadač bio u ofsajdu. U 62. minutu je Min dobio crveni karton. Pred kraj meča, tačnije u 92. minutu Ali je mogao da smanji prednost Čelsija. Samo dva minuta kasnije priliku je imao Kejn, ali je bio neprecizan.