0

SERIJA A: Inter i Lukaku zgazili Đenovu i sada vode karavan (VIDEO)

Objavljeno: 21.12.19 u 20:05

Inter je pobedom 4:0 nad Đenovom preuzeo prvo mesto od Juventusa u Seriji A, a o tome za sada odlučuje bolja gol razlika.

‘Neroazuri’ su opravdali ulogu favorita i poslali su jasnu poruku Juventusu da neće odustati od borbe za Skudeto. Inter je prvi put zapretio u 23. minutu preko Galjardinija, ali je Radu izblokirao taj šut.

Inter je poveo u 31. minutu kada je Kandreva sjajno centrirao, a Lukaku se samo poklonio – 1:0. Samo dva minuta kasnije Inter je udvostručio prednost, Lukaku se dobro zagradio, vratio loptu do Galjardinija, a ovaj pogodio – 2:0.

Inter je do trećeg gola mogao u 47. minutu, ali je Lukaku zamalo promašio. Ipak, u 64. minutu tim iz Milana je ‘poentirao’. Gol iz penala postigao je Espozito. Konačnih 4:0 postavio je Belgijanac Lukaku svojim drugim golom na utakmici, a 12. u Seriji A.