0

SERIJA A: Hit prvenstva stao na ‘Friuliju’ (VIDEO)

Objavljeno: 21.12.19 u 17:15

U prvom meču današnjeg programa Kalča, Udineze je na svom terenu pobedio Kaljari na ‘Friuliju’ – 2:1 (1:0).

Kaljari je apsolutni hit italijanskog fudbala, ali tim sa Sardinije polako posustaje. Posle poraza od Lacija na svom terenu u nadoknadi vremena, Kaljari je samo 60 sekundi po izjednačenju izgubio bar pole plena.

‘Zebre’ su povele u 39. minutu kada je Fofana sa leve strane ostavio loptu za De Paula, a ovaj postigao evrogol – 1:0. Kaljari je izjednačio u 84. minutu kada je Farango sjajno ubacio loptu, a Žoao Pedro je smestio u mrežu – 1:1.

Ipak, radost gostiju nije trajala ni 60 sekundi, jer se Okaka dobro zagradio u kaznenom prostoru, šutirao, a posle bloka lopta se odbila do Fofane koji je pogodio za 2:1. Kaljari je utakmicu završio sa deset igrača, jer je zbog dva žuta kartona Pisakane isključen.