0

PRIMERA: Barselona se mučila, ipak na kraju ubedljiva protiv Alavesa (VIDEO)

Objavljeno: 21.12.19 u 19:08

Barselona je bar do sutra pobegla tri boda Real Madridu, pošto je danas pobedila na ‘Kamp Nou’ ekipu Alavesa 4:1 (2:0).

Ako pogledate rezultat rekli biste da je to bila šetnja Katalonaca, ali nije bilo tako. Alaves je bio više nego tvrd orah. Barselona je povela iz prve šanse, Saurez je zavrnuo loptu ka sredini kaznenog prostora, gosti su dopustili da onda dođe do Grizmana, a Francuz to ne prašta – 1:0.

Katalonci su u 45. minutu duplirali prednost. Ponovo je asistent bio Suarez, da bi Vidal pogodio – 2:0. Alaves se u igru vratio u 56. minutu kada je Duarte sjajno centrirao, a Pons glavom bukvalno zakucao loptu u mrežu – 2:1.

Posle tog gola gosti su imali dve šanse, ali nisu znali da realizuju greške Vidala i Pikea. Neizvesnost je razbio Mesi na ‘het-trik’ asistenciju Suareza. Bila je to golčina Argentinca.

Konačnih 4:1 za Blaugranu postavio je Suarez iz penala u 75. minutu, čime je Argentinac pokupio laskavo priznanje igrača utakmice.

Golove sa utakmice možete pogledati OVDE.