0

BUNDESLIGA: Bajern u završnici slomio ‘vukove’, Lajpcig gazi, Šalkeu samo bod (VIDEO)

Objavljeno: 21.12.19 u 17:35

Odigran je veći deo mečeva 17. kola Bundeslige posle kog će RB Lajpcig ostati lider prvenstva, a Bajern nastaviti poteru za njim.

Odigrano je pet mečeva Bundeslige, a na tri su slavili domaćini. Reklo bi se da su favoriti opravdali uloge favorita, sem Šalkea.

BAJERN MINHEN – VOLFZBURG 2:0

Bavarci su se dugo mučili protiv ‘vukova’, ali su im na kraju slomili zube. Mada, ruku na srce, Volfzburg je bio bolji rival u prvom poluvremenu, ali su promašivali Klaus i Arnold, tačnije branio je Manuel Nojer.

Bajern je rivala slomio u 85. minutu kada je Miler sjajno asistirao do 18-godišnjeg Zirkcija (ušao dva minuta ranije u igru), a ovaj pogodio – 1:0. Samo četiri minuta kasnije Volfzburg je ‘zakucao’ Gnabri na asistenciju Levandovskog.

RB LAJPCIG – AUGSBURG 3:1

‘Crveni bikovi’ ostaju lideri Bundeslige bar do 20.30 i novog meča Borusije iz Menhengladbaha. Lajpcig je na svom terenu sa 3:1 savldao Augsburg. Mada nije išlo sve po loju za ‘bikove’.

Augsburg je poveo u 8. minutu kada se Rihter dobro snašao na desnom boku, ubacio loptu u peterac, a Niderlehner je zakucao u gol – 0:1.

Lajpcig se dugo mučio sve do 68. minutu kada je posle solo akcije Laimer pogodio za 1:1. Domaćin je poveo u 80. minutu kada je Nkunku dobro izveo korner, a Šik pogodio 2:1. Augsburg je nokautiran u 89. minutu kada je Pulsen postavio konačnih 3:1.

ŠALKE – FRAJBURG 2:2

Gosti su ponovo pokazali da su veoma neugodan i nepredvidiv rival. Šalke je poveo golom Serdara u 26. minutu. Gosti su do poravnanja stigli iz penala tek u 54. minutu preko Petersena. Novi penal gosti su dobili u 67. minutu, a sada je precizan bio Grifo. Ipak, bod timu iz Gelzenkirhena doneo je Kutuču golom u 80. minutu.

Matije Nastasića nije bilo u dresu Šalkea zbog povrede kolena.