0

NEVEROVATNA ZAVRŠNICA NA ‘MESTALJI’: Kurtoa skočio, Benzema pogodio za spas Reala! (VIDEO)

Objavljeno: 15.12.19 u 23:15

Fudbaleri Real Madrida spasili su se poraza od Valensije u debeloj nadoknadi derbija 17. kola španske Primere – 1:1 (0:0).

Nije se očekivalo da će u ovoj utakmici biti viđena samo dva gola, pogotovo ne oba u poslednjih 15 minuta. U prvom poluvremenu nismo videli mnogo toga, tek po jednu šansu Benzeme i Ferana Toresa na obe strane.

Međutim, u nastavku se borba rasplamsala, a još jednom je mladi Tores imao priliku, ali je Kurtoa odbranio. I došli smo do 78. minuta kada je Valensija povela.

Domaći su izveli polukontru, Vas je centrirao po zemlji sa desne strane, lopta prošla svima iza leđa i došla do Solera koji ju je zakucao u mrežu Kurtoe.

Od tog momenta gledali smo spori ritam Valensije i napade Reala. U igru je u 81. minutu ušao i Luka Jović, a čak je uspeo i da zatrese mrežu, ali u nedozvoljenoj poziciji.

I onda peti minut nadoknade, korner za Real sa leve strane. Na skok je krenuo i Kurtoa, bio najviši u skoku, ali je šutirao pravo u kolegu na protivničkom golu.

Ipak, Kondogbija nije uspeo da otkloni opasnost, pokušao je petom da izbije, ali je loptu dodelio Benzemi koji ju je sproveo u mrežu za konačnih 1:1.