0

BUNDESLIGA: Furiozno drugo poluvreme Bajerna, Herta slavila, ubedljiva pobeda Dortmunda (VIDEO)

Objavljeno: 14.12.19 u 17:30

Bajern se trijumfalno vratio, a evo kako su završeli ostali mečevi 15. kola Bundeslige.

Nakon dva poraza Bajern se trijumfalno vratio na pobednički kolosek u duelu protiv Verdera postigao je šest pogodaka. Grujićeva Herta izlazi iz krize, a Borusija iz Dortmunda nastavlja sa dobrim partijama.

Bajern – Verder 6:1

Činilo se da će se agonija Bavaraca nastaviti i danas. Milot Rašica je sa pristojne udaljenosti raspalio ka golu Nojera, lopta je bila neuhvatljiva za čuvara mreže. Izgledalo je da će gosti imati prednost na poluvremenu ali je u 45. minutu Gnabri poslao lepu loptu do Kutinja za 1:1, a u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena Kutinjo je poslao odličan pas do Levandovskog. Igra tima iz Bremena se u potpunosti raspala u drugom poluvremenu, Kutinjo je drugim golom u 63. minutu povisio na 3:1. Potom su usledila šest minuta terora domaćeg tima. Levandosvki je u 72. minutu povisio na 4:1, tri minuta kasnije Miler je još jednom zatresao mrežu, a konačnih 6:1, postavlja Kutinjo u 78. minutu.

Keln – Bajer Leverkuzen 2:0

‘Jarčevi’ su umirili ‘farmaceute’ koji su u meč ušli sa dve pobede u nizu. Dragović je dobio drugi žuti u 62. minutu, a Kordoba je u 63. minutu domaćinu doneo pobedu. Svaki pokušaj otpora gostiju ugašen je direktnim crvenim Bejlija u 78. minutu, a konačnih 2:0 postavio je Bornau u 84.

Herta – Frajburg 1:0

Dolaskom Jirgena Klinsmana Herda je ušla u bolji ritam. Te je nakon remija u prošom kolu došla i pobeda koja je tim iz Berlina podigla iz opasne zone. Strelac jedinog gola bio je Darida u 53. minutu.

Majnc – Borusija Dortmund 0:4

Treća pobeda u nizu za Borusiju. ‘Milioneri’ imaju tri boda više od Bajerna na četvrtoj poziciji. Gosti su poveli golom Marka Rojsa u 32. minutu. Na 2:0 povisio je Džejdon Sančo u 66, Azar je tri minuta kasnije povisio na 3:0, a Šulc postavlja konačnih 0:4 u 84. minutu.

Paderborn – Union Berlin 1:1

Gosti su poveli golom Ingvartsena u 7. minutu, a Proger je fenjerašu doneo bod u 33. minutu meča.