0

LE: Roma strepela, Menhengladbah ispao iz grupe, Savić strelac (VIDEO)

Objavljeno: 12.12.19 u 23:53

Završena je grupna faza Lige Evrope.

Odličnu igru u Apoelu krunisao je golom Vujadin Savić. Ubedljiv je bio i Mančester Junajted, Partizan je pred svojim navijačima savladao Astanu, a Roma je ispustila prvu poziciju, dok je na iznenađenje mnogih Menhengladbah završio takmičenje.

Grupa A

APOEL – Sevilja 1:0

Sevilja je izgubila svoj prvi meč u grupi, Španci su već odavno osigurali plasman dalje. APOEL je slavio golom Vujadina Savića u 61. minutu i ostvarili plasman u narednu rundu takmičenja.

Karabag – Dandelaž 1:1

Karabag je gubio do devedeset minuta od tima iz Luksemburga, ali su ipak sa igračem manje uspeli da osvoje bod. Gosti su vodili golom Bogrina od 63. minuta, Gaj donosi bod domaćinu u nadoknadi meča.

Grupa B

Dinamo Kijev – Lugano 1:1

Ukrajinci su u gubili u poslednjem meču sve do 90. minuta, delovalo je da Švajcarci stižu do svog prvog trijumfa u grupi zahvaljujući golom Aratorea pri kraju prvog dela igre, ali je Tsiganov golom u 94. minutu doneo bod domaćem timu.

Kopenhagen – Malmo 0:1

Malme je slavio minimalnim rezultatom u skandinavskom derbiju, Šveđani su autogolom Papaganopolusa ostvarili dalji plasman sa pozicije broj jedan. Danci nastavljaju takmičenje za pozicije broj dva.

Grupa C

Bazel – Trabzon 2:0

Bazel je osigurao prvu poziciju u grupi C, golovi Vidmera i Stokera su bili dovoljno za slavlje nad turskim timom.

Hetafe – Krasnodar 3:0

Dalje ide i španski predstavnik, ubedljiva pobeda nad Rusima, strelci su bili Kabrera, Molina i Kenedi u drugom delu igre.

Grupa D

LASK – Sporting 3:0

Klub iz Linca je ubedljivo slavio i preuzeo poziciju jedan od tima iz Lisabona, Austrijanci su slavili golovima Traunera i Klausa u prvom delu igre, dok je tri boda overio Raguz u 90. minutu.

PSV – Rozenborg 1:1

Rozenborg je poveo golom Helanda u 22. minutu, ali su „filipsovci“ uspeli da izjednače u 63. minutu golom Ihatarena.

Grupa E

Kluž – Seltik 2:0

Rumuni idu dalje sa pozicije broj dva pošto su savladali Seltik golovima Burse i Đokovića u drugom delu igre.

Ren – Lacio 2:0

Lacio je i pre ovog kola imao samo teorijske šanse, ali je Ren slavio golovima Gnagona u 31-om i 87-om minutu.

Zbog povrede nije nastupio srpski fudbaler Sergej Milinković Savić.

Grupa F

Ajntraht – Vitorija Gimaraeš 2:3

Tim iz Frankfurta će nastaviti takmičenje sa druge pozicije pošto je Vitorija uspela da preokrene vođstvo Nemaca na kraju prvog poluvremena. Portugalci su poveli golom Ročinje, da bi Ajntrah okrenuo na 2:1 golom Da Koste i Kamade posle asistencije Kostića.

Ipak Gimaraeš stiže do tri boda Elmusratija i Edvardsa u zadnjih pet minuta meča.

Standard Lijež – Arsenal 2:2

Arsenal je ovim bodom zauzeo mesto lidera u grupi F iako su Belgijanci vodili sa 2:0 golovima Bastiena i Amalaha, ali su Lakazet i Saka golovima u 78-om i 81-om minutu uspeli da donesu bod ekipi iz Londona.

Grupa J

Roma – Volfsberger 2:2

Roma je grupu završila na drugom mestu, a za to mogu da ‘krive’ večerašnji remi protiv Volfsbergera. Peroti je sa bele tačke doneo prednost ‘vučici’ u 7. minutu, Florenci je u 10. postigao atugol, da bi devet minuta kasnije Džeko doneo novo vođstvo Italijanima, A Vajsman je u 64. minutu poravnao.

U drugom duelu Basakšehir je dočekao Menhengladbah koji je porazom na svom terenu sa osam bodova završio na trećem mestu. Tiram je u 33. minutu doneo prednost Menhengladbahu, a Kaveci je poravnao u 44. da bi Kriveli u 90. napravio iznenađenje, te Turke lansirao na prvu poziciju.

Grupa G

Porto – Fejenord 3:2

Portugalski predstavnik je uspeo da savlada Holanđane u vrlo efikasnom meču gde smo sva pet golova videli u prvom delu igre. Porto je poveo 2:0 zahvaljujući Diazu i autogolu Malasije u 16. minutu da bi Fejenord izjednačio sa dva gola u tri minuta preko Botegina i Larsona.3:2 i tri boda za Porto donosi Soareš u 34. minutu.

Glazgov Rendžers – Jang Bojs 1:1

Rendžersi su imali pobedu u rukama do samog kraja zahvaljujući golu Morelosa, ali je ipak autogol Barišića izjednačio na 1:1 te će Škoti ići dalje sa pozicije broj dva.

Grupa H

Espanjol – CSKA Moskva 0:1

Espanjol se i pored prvog poraza u grupi kvalifikovao dalje kao prvi u svojoj grupu, Katalonci su na svom terenu poraženi golom Vlašića u 84. minutu.

Ludogorec – Ferencvaroš 1:1

Na meču u Razgardu smo takođe videli promenu rezultata na samom kraju, bugarski predstavnik je poveo golom Lukokija u 24. minutu meča, ali su Mađari stigli do boda na samom kraju preko Signeviča pa će tako Ludogorec nastaviti takmičenje sa druge pozicije.

Grupa I

Gent – Oleksandrija 2:1

Belgijanci su osvojili tri boda i tako potvrdili poziciju jedan pred nastavak takmičenja, pobedu domaćinu je doneo dvostruki strelac Depotre golovima u 7-om i 16-om minutu. Gosti su stigli do utešnog gola u 54. minutu nastavka preko Mirošničenka.

Volfsburg – Sent-Etjen 1:0

„Vukovi“ su slavili minimalnim rezultatom u zadnjoj utakmici, domaćin je osvojio tri boda zahvaljujući golu Otavia u 52. minutu.

Grupa K

Slovan – Braga 2:4

Braga i Vulvsi su i pre meča osigurali plasman u narednu fazu.

Portugalci su slavili iako su Česi poveli u dva navrata, ali odlična igra u drugom delu igre i golovi Trinsaa i Paulinja su overili pobedu gostiju.

Vulverhempton – Bešiktaš 4:0

„Vukovi“ su su odličnom igrom u drugom delu igre i raspoloženom Žoti koji je počeo meč sa klupe ubedljivo slavili protiv turskog kluba. Žota je postigao het-trik a strelcu domaćih se pridružio i Dendonker u 67. minutu.

Grupa L

Mančester Junajted – AZ Alkmar 4:0

Partizan – Astana 4:1

Junajted je ubedljivo slavio protiv Holanđanina ponajviše zahvaljujući Grinvudu koji je bio dvostruki strelac. Pored mladog Engleza u listu strelaca su se upisali još Jang i Mata iz penala, svi golovi su viđeni posle pauze.