0

VELIKO SLAVLJE U ATINI: Crvena zvezda dočekala evropsko proleće!

Objavljeno: 11.12.19 u 18:01

Za sada su to ostvarili omladinci u duelu protiv Olimpijakosa, a od 21 sat će isto pokušati i prvi tim.

Crvena zvezda je uspela da izbori plasman u šesnaestinu finala Lige šampiona za omladince. Crveno-beli su u Atini slavili sa 1:0 protiv Olimpijakosa.

Strelac jedinog gola na meču je bio Andrija Radulović u 41. minutu, koji je iskoristio kiks odbrane domaćina i rutinski matirao golmana Colakisa.

Beograđani su mogli da reše pitanje pobednika u 68. minutu. Prvo je Pantović pogodio prečku iz idealne situacije posle asistencije Burmaza, a onda je pored gola šutirao Babić.

Crvena zvezda će u šesnaestini finala ukrstiti koplja sa jednom od osam ekipa koje su kao osvajači liga, kroz “nokaut” fazu obezbedile učešće u baražu. To su: Šerif Tiraspolj (Moldavija), Saragosa (Španija), Midtjiland (Danska), Derbi Kaunti (Engleska), Porto (Portugal), Dinamo Kijev (Ukrajina), Rendžers (Škotska) i Ren (Francuska). Dvomeč je na programu u februaru naredne godine.

OLIMPIJAKOS: Colakis, Cavos, Kocaminidis, Nikolis, Martinis, Belić, Fekas, Kacavakis, Lijacos, Keramidis, Bulari.

CRVENA ZVEZDA: Katić, Mitrović, Milikić, Lukić, Blagojević, Matić, Novaković, Pantović, Radulović, Babić, Burmaz.