0

PRIMERA: Sevilja se saplela u Pamploni i izgubila korak za Barselonom i Realom (VIDEO)

Objavljeno: 08.12.19 u 23:27

Sevilja je u Pamploni remizirala sa Osasunom 1:1 (1:1) i izgubila je korak za Barselonom i Real Madridom.

Nadali su se navijači Sevilje da bi njihov tim mogao da se vrati sa tri boda sa teškog gostovanja u Pamploni. To se nije dogodilo, iako je tim iz Andaluzije bio na dobrom putu.

Osasuna je prva zapretila preko Avilje, ali je Vaclik bio na mestu. Sevilja je povela u 11. minutu kada je Banega sjajno asistirao do El Hadadija, a bivši đak Barselone pogodio – 0:1.

Sevilja je u 33. minutu postigla drugi gol, postigao ga je Ćićarito, ali je poništen zbog ofsajda. To je Osasuna znala da iskoristi i u nadoknadi prvog dela igre preko Avilje stigne do 1:1.

U drugom delu igre prvo je zapretio domaćin preko Garsije, ali je bio zamalo neprecizan. Isti igrač je u 53. minutu pogodio stativu. Domaćin je od 61. minuta igrao sa desetoricom, jer je isključen Oier. Sedam minuta kasnije Sevilja je tražila penal, ali je sudija Estrada pogledao snimak i odmahnuo rukom. U 89. minutu veliku šansu je imao Dabur, ali je ipak bio neprecizan.

Betis je danas sa 3:2 savladao Atletik Bilbao. Meč je obeležio veteran Hoakin koji je sa 38 godina postigao najbrži het-trik, za prvih 20 minuta igre. Baskijci su se vratili pogocima Vilijamsa sa penala i Berćićea, ali nisu mogli do boda.