0

BUNDESLIGA: Šalke dobio ‘aspirin’, Bajer u naletu (VIDEO)

Objavljeno: 07.12.19 u 21:20

U derbiju 14. kola Bundeslige Bajer je u Leverkuzenu pobedio Šalke sa 2:1 (1:0) i uključio se u borbu za titulu.

Krenulo je ‘aspirine’, posle pobede nad Lokomotivom u Moskvi i Bajernom u Minhenu, tim iz Leverkuzena srušio je i Šalke.

Domaćin je poveo već u 10. minutu kada je korner izveo Bejli, a Alario visoko skočio – 1:0. Šalke je do izjednačenja mogao u 25.minutu kada je Raman imao dobru šansu, ali je Hardecki odbranio. Isti igrač je u 50. minutu izjednačio na 1:1, ali je taj gol poništen zbog ofsajda.

Bajer je pitanje pobednika rešio u 81. minutu kada je Aranguiz asistirao do Alarija, a Argentinac ponovo bio na mestu – 2:0. Šalke je počasni gol postigao u 82. minutu kada je Kutuču asistirao do Ramana na petercu, a ovom nije bilo teško da pogodi praznu mrežu.