0

PREMIJER LIGA: Nastavlja se agonija Arsenala, slavio i Njukasl (VIDEO)

Objavljeno: 05.12.19 u 23:31

Odigrane su preostale dve utakmice 15. kola Premijer lige.

Njukasl je savladao Šefild Junajted 2:0 nakon dobre igre na ‘Bramal Lejnu’, dok je na ‘Emiratima’ Arsenal poražen od Brajtona 2:1.

Već u 15. minutu Njukasl je došao do vođstva. Ispratio je Alan Sejnt Meklejn centaršut i poslao loptu glavom kraj desne stative. Četiri minuta kasnije Oliver Mekburni je imao priliku da izjednači, ali je Martin Dubravka odlično reagovao. U zaustavnom vremenu je ponovo Šefild mogao do izjednačenja, ali je ponovo Dubravka reagovao.

U 70. minutu je Endru Kerol postigao pogodak za goste nakon što je izašao sam pred golmana, nakon pregleda VAR snimka na semaforu je pisalo 2:0. Do kraja meča nije došlo do promena, te su crno-beli upisali novu pobedu.

Brajton je pre dolaska na ‘Emirate’ imao tri vezana poraza, od Mančester junajteda, Lestera i Liverpula. Ovoga puta pokazali su zube Arsenalu koji ni nakon šest mečeva ne znaju za pobedu.

Od početka meča pokazao je Brajton da nije došao da se brani. Nil Maupaj imao je priliku u 34. minutu, njegov udarac je u odsudnom momentu blokirao Bernd Leno, ali dva minuta kasnije nije bilo odbrane od naleta gostiju. Adam Vebster je bio na pravom mestu nakon odbitka u šesnaestercu i poslao je loptu u levu stranu gola za 0:1.

Aleksandar Lakazet je uspeo da poravna rezultat u 50. minutu, a petnaest minuta kasnije isto je pošlo za ‘nogom’ i Davidu Luizu, ali je gol Brazilca poništen zbog ofsajda. Eron Muj je u 80. minutu odlično proigrao Maupaja, a on je bio najviši u skoku za 2:1.