0

PREMIJER LIGA: ‘Crveni’ su gazde Liverpula, na meniju bile ‘karamelice’ (VIDEO)

Objavljeno: 04.12.19 u 23:10

U velikom gradskom derbiju Premijer lige Liverpul je na ‘Enfildu’ savladao Everton 5:2 (4:2) i polako, ali sigurno gazi ka prvoj tituli u modernom takmičenju.

Čudna utakmica u ‘hramu fudbala’. Za 45 minuta videli smo šest golova, a onda drugo poluvreme samo jedan pogodak. Liverpul je poveo već u 6. minutu kada je Mane uposlio Origija, a ovaj pogodio – 1:0.

Samo 11 minuta kasnije ‘crveni’ su duplirali prednost, bila je to brza kontra i duga lopta za Manea na levom boku, ovaj se poigrao sa loptom, a onda na tacni poslužio Šaćirija, a ovaj matirao Pikforda – 2:0.

Everton se u igru vratio u 21. minutu kada je Ivobi centrirao, a uz dosta sreće Ken stigao do lopte i pogodio za – 2:1.

Uspavao je ponovo Liverpul odbranu Evertona, a onda je u 31. minutu sevnula duga lopta Lovrena, Origi je primio i majstorski sproveo u mrežu preko Pikforda – 3:1. U 45. minutu novi šamar za ‘karamele’, Mane je pogodio za 4:1.

Do kraja prvog poluvremena Everton je postigao još jedan gol, Bernard je probio po levom bok, a Rišarlison se samo poklonio i pogodio – 4:2.

Everton je u drugom poluvremenu mogao skorz da se vrati u igru, ali je Dinj iz slobodnog udarca tukao preko gola. U 61. minutu je pokušao Rišarlison, ali je Adrian bio sjajan na golu. Liverpul je pitanje pobednika mogao da reši u 81. minutu kada je Mane zaobišao Pikforda, ali se spetljao i nije uspeo da uputi udarac. Ono što je Senegalac propustio, nije Vajnaldum. Holanđanin je u 90. minutu pogodio mrežu na asistenciju Firmina.