0

PREMIJER LIGA: ‘Poker’ Mančester sitija protiv Barnlija (VIDEO)

Objavljeno: 03.12.19 u 23:08

Mančester siti je bez previše problema stigao do ubedljivog trijumfa na gostovanju Barnliju u 15. kolu Premijer lige – 4:1 (1:0).

Mančester siti je konačno počeo da liči na sebe. Čak četiri vezana gostovanja u svim takmičenjima su protekla bez pobede ‘građana’, a onda je neko morao da ‘strada’. Večeras je to bio Barnli.

Tim Pepa Gvardiole je poveo u 24. minutu prelepim pogotkom Gabrijela Žesusa. Iz desnog ćoška kaznenog prostora je poslao ‘kiflu’ u suprotni ugao gde nije bilo šanse da je golman domaćih dohvati.

Prvo poluvreme je završeno ‘minimalcem’, a onda je isti igrač duplirao vođstvo gostiju iz industrijskog grada. Posle akcije koja je trajala gotovo tri minuta pred golom Barnlija, Bernardo Silva je pronašao Žesusa, a on pomalo akrobatskim potezom poslao loptu u mrežu.

Ubrzo je tempo meča potpuno pao, ali su golovi tek usledili. Pogotovo je treći Sitijev bio prelep. Volej Rodriga vrteće se na TV špicama narednih meseci, to je sigurno.

Četvrti gol za goste postigao je rezervista Rijad Marez u 87. minutu, a utešni gol za Barnli postigao je Brejdi samo dva minuta kasnije.