0

ZAKUVAVA SE U ITALIJI: Roma pokorila grad Romea i Julije (VIDEO)

Objavljeno: 01.12.19 u 22:46

U poslednjem meču 14. kola Serije A Roma je kao gost pobedila Veronu 3:1 (2:1) i popela se na četvrto mesto na tabeli.

Znala je Verona ove sezone da favoritima otkine bodove, ali se ‘vučica’ nije dala. Ceo meč rešen je u prvom poluvremenu u kom smo videli sva tri gola. Roma je na sever Italije stigla u dobroj formi sa željom da nastavi poteru za Interom, Juventusom i Laciom.

‘Vučica’ je povela u 17. minutu kada je Pelegrini sjajno uposlio Klajvera, a ovaj pobegao odbrani Verone i pogodio za – 0:1. Verona je odmah uzvratila, igrao se 21. minut kada je Zakanji centrirao, a Faraoni glavom doneo izjednačenje – 1:1. Pobedu Romi doneo je Peroti sa ‘bele tačke’ u 45. minutu. TRijumf u 92. minutu potvrdio je Mkhitarijan. Aleksandar Kolarov igrao je svih 90 minuta za Romu, dok je Darko Lazović odigrao ceo meč za Veronu.

Roma se sada domogla četvrtog mesta i nalazi se iza Intera, Juventusa i Lacija. Zanimljivo je to da u narednom kolu Roma gostuje lideru Interu, dok Laciju u Rim stiže drugoplasirani Juventus. Videćemo mogu li timovi iz ‘večnog grada’ da zakuvaju Seriju A.