0

PREMIJER LIGA: VAR doneo pobedu Lesteru, Liverpul ne diše lagodno! Junajted je komedija (VIDEO)

Objavljeno: 01.12.19 u 19:25

U poslednjem meču 14. kola Premijer lige gledali smo pravu dramu u kojoj je Lester savladao Everton 2:1 u poslednjim sekundama uz pomoć VAR sistema.

Lako je moglo da se desi da Liverpul ima već deset bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Lester, a da im saveznik bude pomoćni sudija sa meča ‘lisica’ protiv ‘kralamela’. Na kraju je Lester slavio sa 2:1, a evo i kako…

Lester je prvi zapretio preko Pereza, ali je Pikford bio na mestu. Everton je svoju prvu šansu pretvorio u gol, Rišarlison je pronašao Sidibea, a ovaj je pogodio – 0:1. Samo minut kasnije sudija Grem Skot je pokazao na penal za ‘lisice’, ali je posle signalizacije iz VAR sobe promenio svoju odluku.

Lester je preokret nagovestio tek posle izmene Pereza kog je zamenio Ihenačo. Nigerijac je dao vazduh ‘lisicama’. Već u 68. minutu on je asistirao na drugu stativu do Vardija, a ovaj postigao svoj šesti gol na šest prethodnih utakmica – 1:1.

‘Lisice’ su do pobede stigle u 94. minutu kada je Pereira sjajno uposlio Ihenača, ovaj se okrenuo predriblao rivala i pogodio za 2:1. Pomoćni sudija je podigao zastavicu i Grem Skot je poništio gol. Do kraja je ostalo nekoliko sekundi. A, onda se javila VAR soba, grafika na ekranu je sve rekla, ofsajda nije bilo i Skot je morao da pokaže na centar za veliko slavlje domaćih navijača – 2:1.

Mančester junajted je komedija, na svom ‘Old Trafordu’ igrao je 2:2 sa Aston Vilom. Tim iz Birmingema poveo je golom Griliša u 11. minutu. Junajted je do izjednačenja stigao u 42. minutu kada je posle prekida Rašford šutirao glavom, pogodio stativu, lopta se od golmana Hitona vratila u mrežu.

‘Crveni đavoli’ su okrenuli preko defanzivca Lindelefa u 64. minutu, da bi bod Aston Vili doneo Mings na centaršut Targeta u 66. minutu.