0

Saša Đorđević / Radnički Niš

SLS: Popodne u Srbiji kakvo se ne pamti – šest golova u Surdulici, Javor primio sedam od Radničkog, u Kruševcu iz ‘keca u dvojku’!

Objavljeno: 30.11.19 u 17:55

Odavno nije ovako prštalo u Superligi Srbije kao u 18. kolu.

Javor je u većem delu meča protiv Crvene zvezde pre dva kola bio ravnopravan i čak bolji od Crvene zvezde, a potom je primio šest golova od Partizana, da bi danas primio sedam, i to na svom terenu, od Radničkog iz Niša – 0:7 (0:2).

‘Meraklije’ su ostvarile najubedljiviju pobedu u istoriji u Ivanjici, još od trijumfa nad Valjevom (7:2). Do nje su došle neočekivano lako.

Redom su pogađali Đorđević i Čumić u prvom, odnosno, Jirka, Pantelić, Haskić, ponovo Čumić i Mihajlović za konačnih 7:0.

Goleada je viđena u Surdulici u duelu između Radnika i Čukaričkog, gde je palo pet pogodaka za 28 minuta. Domaće je doveo u vođstvo Pavlov u devetom minutu, da bi preokret sa tri gola u razmaku od 12 minuta doneli Stojanović u 13. i 17. odnosno, Birmančević u 24. minutu.

Smanjenje rezultata drugim golom doneo je Pavlov četiri minuta kasnije, da bi u 50. minutu konačnih 3:3 postavio Nemanja Tomić golom iz penala.

Preokret smo videli u Kruševcu, gde je Napredak vodio od sedmog minuta golom Vukadinovića, da bi Inđija preokrenula u drugom poluvremenu golovima Ilića, Milosavljeva i Bastajića.