0

PREMIJER LIGA: Poraz Čelsija, Liverpul primio tragikomičan gol i strepeo u finišu (VIDEO)

Objavljeno: 30.11.19 u 18:24

Dva favorita ostvarila su pobede u današnjem programu Premijer lige, dok su dva prosula važne bodove.

Nakon što je Mančester siti remizirao sa Njukaslom, Čelsi je na svom ‘Stamford bridžu’ poražen od Vest Hema minimalnim rezultatom.

Četa Frenka Lamparda nije uspela da probije odbranu gostiju uprkos velikom posedu, ali ih je zato kaznio Kresvel lepim golom sa leve strane u 48. minutu. Ispostavilo se da je to bio odlučujući momenat na utakmici.

Liverpul je na svom terenu otvorio meč protiv Brajtona vrlo dobro i sa dva gola Virdžila van Dajka stigao do 2:0 već posle 24. minuta.

Oba su pala na sličan način, glavom, i u oba slučaja je asistent centaršutevima bio Aleksandar Arnold.

Međutim, nisu ‘crveni’ uspevali da prelome meč i daju treći gol, a u 75. minutu je Alison Beker igrao rukom van kaznenog prostora i dobio je crveni karton.

Umesto njega je na gol stao Adrijan, ali je iz tog slobodnog udarca Dank postigao gol tako što je šutirao uz zvuk pištaljke Marka Etkinsona, dok su svi u timu Liverpula, pa i Adrijan, nemo stajali.

Ipak, ovaj nesmotreno primljen gol nije uticao do kraja na njih i izdržali su nalete gostiju sa igračem manje za novi trijumf na ‘Enfildu’.